AdMob ödüllü reklamlarla, harcama yapmayan kullanıcılardan para kazanarak geliri en üst düzeye çıkarmayı başardık. Ayrıca, uygulama içi etkileşimi iyileştirdik ve sadık bir kullanıcı kitlesi oluşturduk

Uygulama geliştiricilerin Google AdMob hakkında en sık sorduğu sorulardan biri, AdMob’dan ne kadar gelir elde edilebileceğidir. Bu sorunun cevabı birden çok etkene bağlıdır.

Dikkate alınması gereken etkenlerden ilki, uygulamanız için planladığınız gelir modelidir. Örneğin modelinizi, reklamları tıklayan kullanıcılardan gelir elde etmeye dayalı olacak şekilde mi oluşturdunuz? Bunun yerine, uygulama içi satın alma işlemlerinden mi gelir elde etmeyi planlıyorsunuz? Karma modellerden birini kullanmayı düşünüyor musunuz? Uygulamanızın ne kadar popüler olacağını öngörüyorsunuz? Başka bir deyişle, uygulamanızı ne kadar yoğun bir şekilde tanıtmayı düşünüyorsunuz? Tanıtım için hem organik yöntemlerden hem de reklamcılıktan mı yararlanacaksınız?

Dikkate alınması gereken bir sonraki etken, uygulamanızdaki kullanıcı etkileşimi düzeyidir. Gelir modelinizde yalnızca reklam tıklamalarına odaklanacaksanız, kullanıcılarınızın uygulamayla sık sık etkileşime geçmesi oldukça önemlidir. Ancak bu şekilde yeterli gösterim oluşturulabilir ve reklam tıklamaları artırılabilir.

Genel olarak yukarıdaki etkenlerin tümü, AdMob platformu aracılığıyla uygulamalarınızdan elde edebileceğiniz gelir miktarını etkiler.

 

AdMob’u kullanarak para kazanma hakkında daha net bir fikir edinmek için aşağıdaki gerçek örnekleri inceleyebilirsiniz. Bu örnekler, AdMob’u kullanan uygulama geliştiricilerin deneyimlerine dayalıdır.

  • Uygulama geliştirme şirketi Balloon Island, milyonlarca kez indirilen ve tamamı ücretsiz olan birçok popüler oyun geliştirdi. 2016 itibarıyla şirket, AdMob’dan günde 2.000 ABD doları kazanıyordu ve oyunculara harika bir kullanıcı deneyimi sunarak oyunu düzenli olarak oynamalarını sağlamayı da başarmıştı.
  • Uygulama üreticisi Rich Woods, boş vakitlerinde basit bir kumar makinesi oyunu geliştirip ücretsiz olarak sunmaya karar verdi. Bu fikri hayata geçirerek Cherry Chaser Slot Machine uygulamasını geliştirdi. Öncesinde hiçbir yatırım almayan uygulama, 300.000’den fazla kez indirildi. Uygulamayı kullanıma sunduktan bir ay sonra Rich, AdMob sayesinde günde 100 ABD doları kazanmaya başladı. Uygulama mağazasında Rich’in şu an birkaç kumar makinesi uygulaması var.
  • Şu ana kadar 10 milyondan fazla kez indirilmiş son derece popüler Farm Frenzy oyununu geliştiren uygulama şirketi HeroCraft Ltd, uygulamadan elde ettiği geliri AdMob sayesinde %200’ün üzerinde artırdı. Farm Frenzy’yi ilk başta yalnızca uygulama içi satın alma işlemlerinin yapılabildiği ücretsiz bir uygulama olarak kullanıma sundular ve ilk dört ayda 20.000 ABD doları kazanç elde ettiler. Söz konusu ücretsiz uygulamaya daha sonra AdMob’u eklediler ve bunu izleyen dört ayda gelirleri 58.900 ABD dolarına ulaştı. O zamandan beri uygulama kitaplıklarına birçok uygulama eklediler. Farklı uygulamaların çapraz tanıtımında da AdMob’dan yararlanıyorlar.
  • Uygulama üreticisi Szymon Kimaszewski’nin ilk uygulaması Blood Pressure, 1 milyondan fazla kez yüklendi ve 26.000’den fazla yorum aldı. 2013 itibarıyla bu uygulamadan AdMob aracılığıyla ayda 700-850 ABD doları gelir elde ediyordu. Şu an, Google Play Store’da altı uygulaması mevcut. Bunların tümü ücretsiz olarak indirilebiliyor. Karma bir yaklaşımı benimseyen Szymon, AdMob ile para kazanmak için hem reklamlardan hem uygulama içi satın alma işlemlerinden yararlanıyor.

Yukarıdaki örneklerden anlaşılabileceği üzere, uygulamanın popülerliği ve kullanıcıların etkileşim düzeyi AdMob ile elde edeceğiniz potansiyel kazançları büyük ölçüde etkiliyor. Mobil reklamlar üzerinden para kazanma hakkında daha fazla bilgi edinmenizi veya en son ürün güncellemeleri ve geliştiricilerin başarı öyküleri için AdMob blogunu ziyaret etmenizi öneririz.


Yazar : tescil haber

Yorumlara kapalı.

Sponsorlar
Google reklam


Video izle

son dk
MOBİLE
PUBG MOBİLE
guncel haber
google reklam2


TESCİL HABER
Son Yorumlar
Bağlantılar